Loading
33.77

O produkcie

Wszyscy wiemy, jak doszło do powstania NSZZ Solidarność w 1980 roku i jak załamał się komunizm w krajach bloku wschodniego w roku 1989, ale mało kto wie, w jaki sposób Solidarność przetrwała w podziemiu przez osiem lat. W ferworze zwycięstwa zapomniano o poprzednim, trudnym okresie. Liderzy związku objęli nowe funkcje, gospodarcze lub polityczne, i nie mieli czasu na pisanie pamiętników. Niektórzy już nie żyją, gdyż walka z komuną była stresująca i wyniszczająca.
Niniejsza książka zawiera świadectwa ważnych uczestników niezależnego ruchu lat osiemdziesiątych, a także wypowiedzi naukowców, którzy mają dostęp do zróżnicowanych zasobów archiwalnych: francuskiego i polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ośrodka Karta, Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Sądu Rejonowego w Świnoujściu, i potrafią podejść krytycznie do tekstów źródłowych.
Opracowanie Zagraniczne Związki Solidarności (19801990) zawiera wiele nowych informacji faktograficznych (w tym znalezisk archiwalnych) oraz nieszablonowych, a nawet kontradyktoryjnych interpretacji. [...] Stanowi ono ważny wkład w badania nad dziejami NSZZ Solidarność jako ruchu społecznego.
Prof. Andrzej Paczkowski

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Zagraniczne związki Solidarności
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788323348344
Kod EAN
Kod EAN: 9788323348344
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2020
Język
Język: polski
Seria wydawnicza
Seria wydawnicza: Francuski łącznik
Format
Format: 16.0x23.5cm
Ilość stron
Ilość stron: 168
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje