Loading
24.44

O produkcie

Szybko, podejdźcie, zaraz zobaczycie coś, czego nie widzieliście na oczy połykacz ognia, zaklinaczka węży, teraz, na żywo! tak do freak showu naganiał widzów konferansjer na Coney Island.
Coney Island dzielnica Nowego Jorku, gdzie miasto łączy się z oceanem, niegdyś stolica światowej rozrywki, cyrków, wesołych miasteczek to wciąż rezerwuar estetyki, idei, marzeń i lęków, z których jest zbudowana popkultura i nasze człowieczeństwo. Jeśli Manhattan to marzenie o doskonale funkcjonującym społeczeństwie, eleganckim w swoich potrzebach, Coney Island to wszystko to, co wulgarne, kiczowate i podniecające. Thrills! (Dreszcze!) obiecuje neon.
To wyspa, która przypomina nam, że życie płeć, seksualność, konsumpcja to tylko i aż widowisko. Opowieść o Coney tym realnym i tym wyobrażonym - snują jej mieszkańcy i bywalcy w tym burleskowa tancerka i zawodowa syrena Bambi the Mermaid, Eduardo Arrocha poeta z twarzą wytatuowaną w gwiazdy i planety, Oleg Roitman czyli Człowiek-Komputer, Pat Muko nigeryjska księżniczka, która zaklina węże i inni.
Wszyscy jesteśmy dziwni to reporterska opowieść o Coney Island od początku XX wieku, kiedy powstały parki rozrywki, przez upadek w latach 60., gdy dzielnica opustoszała, aż po ponowne odrodzenie pod koniec lat 2000. Tak jak Ellis Island było "wyspą klucz" dla emigrantów, tak Coney Island stało się "wyspą rajem" - i kluczem do szczęścia dla tych, którzy chcieli odetchnąć od norm codzienności. Coney miejsce pełne iluzji pokazuje, że największą iluzją jest pozorna prawda tego, co poza lunaparkiem. Normalność zaś nie istnieje.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Wszyscy jesteśmy dziwni
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788365970213
Kod EAN
Kod EAN: 9788365970213
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2018
Język
Język: polski
Format
Format: 14.0x20.0cm
Ilość stron
Ilość stron: 195
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje