Loading
22.63

O produkcie

30-letnia Roswita Rein postanawia wyjechać do Holandii i tak trafia do ośrodka Noord Riesen, w którym zakwaterowano gastarbajterów z Polski. W ponurych dekoracjach ośrodka rozegra się walka o życie, a Roswita, zmuszona wyruszyć na poszukiwanie zaginionej bez śladu przyjaciółki, Tani Konecki, przekona się, że dysponuje siłą większą, niż to sobie do tej pory wyobrażała. Przy okazji odkryje również, że niemal każdy z okolicznych mieszkańców skrywa jakiś wstydliwy sekret. Purytańskie miasteczko E. okaże się centrum lokalnej prostytucji, a szef fabryki, w której pracują obie kobiety, to zwykły rozpustnik. Jeden z najbardziej doświadczonych przez los bohaterów tej historii - straszny Hankie, o twarzy pokrytej potwornymi guzami, udowadnia jednak, że nasze życie jest czymś więcej niż tylko grą pozorów...   "Raj, który okazuje się piekłem, czy Holandia, jakiej nie znacie i w jaką nie chcecie wierzyć. A jednak! Agnieszka Miklis, doskonale znająca tamtejsze realia, udowadnia, że kraj Erazma z Rotterdamu - podobnie jak Skania Mankella - to doskonała sceneria dla ponurej historii kryminalnej. (...) Powieść Wściekła skóra, napisana poniekąd w konwencji reportażu śledczego, różni się od typowego polskiego kryminału - szybka akcja, dobrze "narysowane" postacie oraz poczucie humoru autorki gwarantują zabawę, w której jednak czytelnikowi nie będzie do śmiechu". Artur Górski, pisarz, dziennikarz "Focusa" "Brutalna, błyskotliwa, odrażająca! Piekła nie ma. Jest tylko... Czytać ostrożnie. Infekuje do ostatniej strony". Katarzyna Bonda, pisarka "Trudno mi o Wściekłej skórze myśleć po prostu jako o debiucie. Agnieszka Miklis to w pełni ukształtowana już pisarka, a jej wejście do literatury jest prawdziwym wejściem smoka. Nie dość, że autorka znakomicie radzi sobie z konwencją, łącząc elementy powieści kryminalnej i thrillera psychologicznego, to dzięki językowi podnosi popularne gatunki do rangi sztuki. Tej z wyższej półki. Książka mocna, bezkompromisowa i poruszająca". Marta Mizuro, krytyk literacki "Sprawne, skuteczne. Wreszcie ktoś pisze o nas - ludziach z Tarnowskich Gór, z Rept... Gdy przeczytałem Wściekłą skórę, poczułem znów, jak silne są te korzenie. Od tego się nie da uciec. To jest jak tatuaż". Eryk Lubos, aktor   Agnieszka Miklis pochodzi z Tarnowskich Gór. W życiu imała się różnych zajęć, między innymi szlifowała srebro. Wściekła skóra jest jej debiutem literackim, choć o tym, że będzie pisać, wiedziała już jako dziecko. Obecnie mieszka wraz z mężem pod Wrocławiem i pracuje nad kolejną powieścią, zatytułowaną Ślepe ryby.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Wściekła skóra
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788378357537
Kod EAN
Kod EAN: 9788378357391
Rok wydania
Rok wydania: 2013
Język
Język: polski
Mechanizm DRM
Mechanizm DRM: Watermark
System zabezpieczeń mający przeciwdziałać używaniu danych w formacie elektronicznym w sposób sprzeczny z wolą ich wydawcy.
ISBN alternatywnego wydania
ISBN alternatywnego wydania: 9788378351306
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje