Loading
52.34

O produkcie

Riccardo Chailly wraz z Filarmonica della Scala prezentują legendarną muzykę Nino Roty na nowym albumie dla Decca Classic - "The Fellini Album" - 40 lat po śmierci kompozytora (zmarł w kwietniu 1979 roku).
Album zawiera muzykę z legendarnych filmów Federico Felliniego, które doskonale ukazują ducha włoskiego kina lat 50. i 60. Na "The Fellini Album" znalazły się również zupełnie nowe nagrania muzyki z filmów "Słodkie życie", "Amarcord", "8 ½", "Klauni" oraz "Casanova".
Rota to bez wątpienia czołowy kompozytor włoskiej muzyki filmowej w latach 50. i 60., a świat filmów Felliniego pozwolił mu w pełni rozwinąć twórczy potencjał, pomimo faktu, że reżyser nie rozumiał muzyki jako medium, do czego sam się przyznawał. Rota stworzył ścieżki dźwiękowe do wszystkich filmów Felliniego od "Białego szejka" do "Próby orkiestry". Fellini powiedział, że ich relacja zawodowa była "zbieżnością dwóch temperamentów, dwóch osobowości, dwóch istot, które nie miały innego wyboru i musiały wspólnie zamieszkiwać proces tworzenia filmów".
Styl kompozycyjny Roty nie cieszył się poważaniem w środowisku muzycznym tamtego okresu. Inni twórcy uważali, że jest on zbyt mocno powiązany z muzyką filmową, co pozbawia go piękna. Jednakże Rota nie rysował granic między poszczególnymi gatunkami i skupiał się na tworzeniu muzyki, która wchodziłaby w dialog z obrazami na ekranie i nie obezwładniała ich bogactwem tekstur i przesadną pompą.
Riccardo Chailly poznał Rotę w 1974 w Lanciano we Włoszech, gdy kompozytor przygotowywał młodych uczestników International Summer Orchestra Course do wykonania jego koncertu fortepianowego. Chailly, który wtedy miał 21 lat, wspomina Rotę jako bardzo spokojnego człowieka, o wysokiej kulturze i ogromnej wiedzy muzycznej.
Urodzony w 1953 roku Mediolanie Riccardo Chailly rozpoczął swoją karierę jako dyrygent w operze i stopniowo rozszerzył swój repertuar o muzykę symfoniczną. Z katalogiem obejmującym ponad 150 nagrań Chailly posiada najdłuższy wyłączny kontrakt nagraniowy ze wszystkich żyjących dyrygentów - pracując dla Decci od ponad 40 lat.
Dzieła zawarte na tym albumie pozwolą słuchaczom w pełni docenić zróżnicowany styl kompozycyjny Roty i usłyszeć, jak Chailly i Filarmonica della Scala mistrzowsko eksplorują każdy subtelny szczegół, melodię i rytm.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: THE FELLINI ALBUM
Kod EAN
Kod EAN: 0028948328697
Rok wydania
Rok wydania: 2019
Ilość elementów
Ilość elementów: 1
Podatek VAT
Podatek VAT: 23%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje