Loading
18.98

O produkcie

Publikacja jest zbiorem esejów o kolekcjach i ich twórcach a także tekstów relacjonujących historię dzieł zgromadzonych w Muzeum Pałacu Herbsta.
Symbol statusu, inwestycja, pasja czy nałóg czym dla kolekcjonera są jego zbiory? Według Waltera Benjamina kolekcjonowanie jest szczególnym rodzajem doświadczenia - utopijnym, sentymentalnym i bardzo intymnym. Czy w takim razie kolekcjoner może być typem bohatera romantycznego?
Sztuka Nie-dawna to zbiór różnorodnych esejów o kolekcjach, ich twórcach i roli w społeczeństwie. Znajdziemy w nim między innymi opowieść o tym, jak zbiory krakowskiego rodu Bartoszewiczów pozostały w Łodzi i refleksję o kolekcjonerskich pasjach łódzkiej burżuazji czy sztukę traktowano jak narzędzie szybkiej nobilitacji, czy jednak inwestowano w nią z bardziej intrygujących powodów? Jest też analiza procesu przekształcania się kolekcji prywatnych w dobro narodowe. Wreszcie teksty relacjonujące zawiłe losy obrazów z łódzkich zbiorów Muzeum Pałacu Herbsta.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Sztuka Nie-Dawna. Kolekcja w Muzeum
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788363820084
Kod EAN
Kod EAN: 9788363820084
Rok wydania
Rok wydania: 2012
Format
Format: 24x17x2,5 cm
Ilość stron
Ilość stron: 277
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje