Loading
11.12

O produkcie

Poznaj nasz pomysł na szkołę!

Komplet czterech części podręczników Szkoła z pomysłem do klasy 1 to gwarancja realizacji treści z zakresu edukacji polonistycznej i środowiskowej (tematy dotyczą środowiska społecznego, przyrodniczego, historycznego, geograficznego i edukacji zdrowotnej) oraz elementów edukacji plastycznej i muzycznej. Autorzy zadbali o taki dobór treści, strategii, metod i technik nauczania, który zapewni współczesnym pierwszakom niezapomnianą przygodę!

W części drugiej podręcznika, przeznaczonej na siedem tygodni nauki, uczniowie utrwalają znajomość liter poznanych podczas rocznego przygotowania przedszkolnego oraz uczą się nowych. Proces przyswajania umiejętności czytania i zasad pisowni łączy metodę analityczno-syntetyczną o charakterze funkcjonalnym z elementami metody sylabowej i globalnego czytania wyrazów . Teksty do nauki czytania o trzech poziomach trudności, zamieszczone na stronach z monografią litery i na końcu podręcznika, gwarantują indywidualizację nauczania oraz stwarzają każdemu dziecku szansę odniesienia sukcesu.

Podręcznik wprowadza pierwszoklasistów w niezwykły świat literatury, zawiera różnego rodzaju teksty zachęcające uczniów do rozwijania kompetencji czytelniczych, m.in. wiersze ks. J. Twardowskiego, M. Brykczyńskiego, J. Tuwima, D. Gellner, opowiadania Z. Staneckiej, A. Czerwińskiej-Rydel, inscenizację A.M. Grabowskiego. Znajdą w nim Państwo również przykład tekstu użytkowego.

Utwory zostały tak dobrane, by pozwalały ćwiczyć czytanie ze zrozumieniem (wyszukiwanie wskazanych informacji, odnajdywanie związków przyczynowo-skutkowych, uogólnianie myśli przewodniej, wykazywanie się umiejętnością interpretacyjno-twórczą).

Do każdego tekstu dodano polecenia, które wspomagają rozwój mowy i innych umiejętności komunikacyjnych ucznia oraz jego czynności intelektualnych, a także tworzą warunki do doświadczeń językowych i komunikacyjnych.

Podręcznik pomaga również kształtować system wartości. W cyklu opowiadań wychowawczych Zofii Staneckiej, których głównymi bohaterami są Marta i Antek - sympatyczna para pierwszaków, poruszono ważne zagadnienia z zakresu wychowania i rozwoju emocjonalno-społecznego ucznia. Historie mówią na przykład o radości obdarowywania innych prezentami, o zgodnej, wspólnej zabawie, pracy zespołowej i jej zasadach oraz o tym, że każda osoba w zespole odgrywa ważną rolę.

Podręcznik prezentuje i pozwala dzieciom zrozumieć ich środowisko społeczne, przyrodnicze, historyczne i geograficzne. Kąciki A to ciekawe! czy Dobre rady budzą ciekawość uczniów oraz umożliwiają zdobycie wiedzy na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.

Tematyka tygodni w drugiej części podręcznika:

 • Mam obowiązki
 • W baśniowym świecie
 • Zima już za progiem
 • Marzenia małe i duże
 • Czar Bożego Narodzenia
 • Wesoły Nowy Rok!
 • Góry i górki
 • Informacje dodatkowe

  Nazwa
  Nazwa: Szkolni Przyjaciele 1 Podręcznik Część 2
  Oprawa
  Oprawa: Miękka
  Kod ISBN
  Kod ISBN: 9788302170430
  Kod EAN
  Kod EAN: 9788302170430
  Rok wydania
  Rok wydania: 2017
  Język
  Język: polski
  Format
  Format: 20.5x27.0cm
  Ilość stron
  Ilość stron: 88
  Podatek VAT
  Podatek VAT: 5%
  Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
  Gwarancja
  Gwarancja: 2 lata
  W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
  Kolor
  Paleta kolorów
  Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

  Opinie i recenzje