Loading
25.61

O produkcie

Nie wierzyłam, że to się kwalifikuje jako gwałt.
Jeannie Vanasco od wielu lat śni ten sam koszmar. Zawsze jest o nim: jednym z jej najbliższych licealnych przyjaciół. Chłopaku, który ją zgwałcił? Czy to, co zrobił Mark, można tak określić? Kto lub co o tym decyduje?
Jeannie postanawia po czternastu latach milczenia skontaktować się z Markiem. Mężczyzna zgadza się na spotkanie i rejestrację rozmowy.
Vanasco szczegółowo opisuje swoją przyjaźń z Markiem przed i po napaści, zadając odważne i trudne pytanie: czy dobra osoba może popełnić straszny czyn? Przeprowadza z nim wywiad, badając, jak gwałt wpłynął na jego życie i jej własne.
Bezlitosne i odważne Rzeczy, o których nie rozmawiałyśmy, kiedy byłyśmy dziewczynami są po części wspomnieniem, po części prawdziwym zapisem przestępstwa, a po części świadectwem siły kobiecych przyjaźni. To głos, który inspiruje do zadawania trudniejszych pytań oraz do koniecznej i od dawna zaległej dyskusji o tym, jak przepisy prawa wpływają na uczucia i zachowania skrzywdzonych kobiet, a co za tym idzie, na częstotliwość zgłaszania przestępstw przeciwko wolności seksualnej.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Rzeczy o których nie rozmawiałyśmy kiedy byłyśmy dziewczynami
Oryginalny tytuł
Oryginalny tytuł: Things We Didn't Talk About When I Was a Girl: A Memoir
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788366577626
Kod EAN
Kod EAN: 9788366577626
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2020
Język
Język: polski
Format
Format: 140 x 205 x 24
Ilość stron
Ilość stron: 360
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje