Loading
26.91

O produkcie

Ta książka to wybór najciekawszych, najbardziej wzruszających, niezwykłych i zaskakujących wydarzeń, których świadkiem był jej autor Wiesław Mikuś, lekarz anestezjolog pracujący w szpitalach w Zamościu, w Szczebrzeszynie i w Biłgoraju.
Jako człowiek lubiący ludzi i umiejący ich słuchać miał okazję poznać wiele niesamowitych opowieści, a teraz przekazuje je ze swadą, posługując się barwnym i plastycznym językiem. Świetnie ukazuje to przytoczony przez autora fragment zdarzenia usłyszany od męża jednej z pacjentek: Och ten biedny cycek Ten cycek No już mówię. Teraz jest taki czerwony, spiczasty i większy niż ten drugi. I skóra na nim naciągnięta, jakby miała pęknąć pod naporem tego tłuszczyku, co siedzi w środku. A brodawka, wie pan, ta na końcu, jest taka pogrubiała, ciemniejsza niż ta druga i nie można jej dotknąć, bo okropnie boli Taka poparzona Ona te cycki zawsze miała jak wyrzeźbione Są jak duże grejpfruty, idealnie okrągłe, ze skórą bez jednej skazy I tak jędrne, że jak się puknęło w nie z jednej strony palcem, to wyraźnie było widać jak fala niczym na wodzie przepływa sprężyście na drugą stronę cycka. () Co? Żeby co? Aha! No dobrze, będę mówił pierś. Więc ten pierś () Wybuch, jaki nastąpił w kuchni, wywalił w powietrze całą zawartość rondelka! Ja nie wiedziałem, co się dzieje! Słychać było brzęk szkła, łoskot garnków na podłodze, cała kuchnia wypełniła się parą, coś się sypało, moje papiery fruwały w powietrzu, fruwały też przyprawy z półek i sztućce, Terenia piszczała, po kuchni latały kawałki ugotowanego mięsa I marchewka!!! () Widziałem tylko, że żona ma na sukience tak gdzieś jak prawy cy pierś pełno marchewki z selerem pokrojonych w paseczki, niewielkie ilości włókien mięsnych i jest oblana gorącym, tłustym wywarem z garnka.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Proszę się nie bać... zaraz pan zaśnie...
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788381590587
Kod EAN
Kod EAN: 9788381590587
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2019
Język
Język: polski
Format
Format: 14.5x20.5cm
Ilość stron
Ilość stron: 352
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje