39.21

O produkcie

Książka podróżnicza jakiej jeszcze nie było! Opis pieszej wyprawy przez Polskę od południowego krańca (Opołonek w Bieszczadach) do północnego (Jastrzębia Góra). Lekki, świeży, dynamiczny styl sprawia, że trudno się oderwać od opisów przygód, ludzi, miejsc i przemyśleń związanych z wyprawą, a czasem zupełnie od niej oderwanych. Do tego wiele ciekawostek historycznych, geograficznych i etnograficznych oraz rekomendacje miejsc szczególnie wartych odwiedzenia " niektóre znane, inne daleko od utartych szlaków. Patronem książki jest Marek Kamiński, podróżnik i polarnik, który napisał o niej: "Świetna opowieść! Podczas własnej wędrówki do Santiago z zainteresowaniem prześledziłem losy autorów, którzy postanowili na chwilę oderwać się od cywilizowanego świata. Wyruszyli ku własnym marzeniom i przemierzyli całą Polskę. Z poczuciem humoru opisują bliskie mi zjawisko drogi, pokazując, jak fascynująca, pełna przygód, a zarazem trudna może ona być. Udowadniają, że nie trzeba jechać na koniec świata, aby dokonać niesamowitych odkryć. Wystarczy odrobina ciekawości połączonej z pomysłowością. Książka stanowi również świetny przewodnik po Polsce, który prowadzi czytelnika po dotąd nieznanych zakątkach naszego kraju. Autorzy pokazują, że warto podążać za marzeniami! Szczerze polecam!?.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Polska Południe-Północ w 30 dni
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788392456209
Kod EAN
Kod EAN: 9788392456209
Rok wydania
Rok wydania: 2015
Język
Język: polski
Format
Format: 16.5x23.5cm
Ilość stron
Ilość stron: 372
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje

avatar
Zmień
Twoja ocena produktu
KZTK
środa, 04 maja 2016 godz. 17:03
Jaka byłaby Wasza pierwsza myśl, gdyby ktoś zaproponował Wam wyprawę przez kraj zaczynając od punktu wysuniętego najbardziej na południu do punktu położonego najdalej na północy i to w ciągu zaledwie trzydziestu dni? Osobiście powiedziałabym: „Szaleństwo!” i porzuciła dalsze rozważania nad tego typu projektem. Jednak jak się okazuje nie miałabym racji. Choć nie tylko o własnych stopach, ale także korzystając z innych środków lokomocji taka wyprawa została zrealizowana. Co można zobaczyć w ciągu trzydziestu dni wędrówki przez nasz ojczysty kraj? Jakie przygody niosła ze sobą taka wyprawa? A przede wszystkim czy była ona czymś więcej niż „zaliczeniem” na czas wytyczonej wcześniej trasy? Jeżeli choć trochę Was to zaintrygowało zapraszam do wspólnej lektury dziennika z podróży i przewodnika po trasie pokonanej podczas projektu Polska Południe-Północ w 30 dni.

Książka, tak jak można przeczytać na okładce, stanowi dziennik i przewodnik z wyprawy, nie jest to jednak wyłącznie sucha relacja z tego gdzie danego dnia zaszli uczestnicy wyprawy i co po drodze widzieli, a żywe, pełne emocji wspomnienia z przeżytych przygód. Chyba żadne inne słowo lepiej nie oddaje tego co przeżyli uczestnicy projektu PPP30. Bo choć poruszali się oni według ustalonej wcześniej trasy nie trzymała ona ich w ścisłych ryzach, wręcz przeciwnie nie raz błądzili, odkrywali nowe, nie będące punktami programu miejsca. I jak nie trudno się domyślić, te odkryte całkowicie przez przypadek zakątki Polski, nie raz okazywały się o wiele bardziej ciekawe niż atrakcje, o których można przeczytać w przewodnikach turystycznych. Opisy tych właśnie miejsc, napotkanych na trasie ludzi i przeżytych przygód to główny trzon lektury, dodatkowo uzupełniony istną kopalnią wiedzy i ciekawostek zarówno tych historycznych, geograficznych, jak i przemyśleń samych autorów. Dodatkowo lektura wzbogacona jest o dane GPS, kody QR, mapy i przepisy, tak, że każdy dociekliwy czytelnik może na własną rękę poszukać dodatkowych informacji.

Tym co w książce urzekło mnie najbardziej było ukazanie Polski takiej jakiej wielu z nas nie zna. Wiele z opisanych przez autorów miejsc pozostaje znanych wyłącznie okolicznym mieszkańców, a przez cała resztę jest omijanych w drodze do bardziej popularnych atrakcji. A właśnie w takich zdawałoby się zapomnianych miejscach kryje się największy urok. Co ciekawego może kryć się w budynkach nieczynnych zakładów zbożowych w Kozłowie? Jaka jest historia Rogowskiej Kolei Wąskotorowej? Jakie emocje niesie ze sobą nocna wyprawa wśród Kamiennych Kręgów w Odrach? Przyznam szczerze, że po lekturze „Polska Południe-Północ w 30 dni” mam ogromną ochotę poczuć magię tych miejsc na własnej skórze. A to tylko nieliczne przykłady z tego co autorzy zobaczyli podczas własnej wędrówki.

Wyprawa „Polska Południe-Północ w 30 dni” opisywana jest oczami trzech uczestników: Tomasza Pławskiego, Jolanty Piotrowskiej i Piotra Sokołowskiego, ukrywających się kolejno pod pseudonimami: Yankes, Wednesday, Vitek. Co za tym idzie czytelnik otrzymuje trzy zupełnie odmienne spojrzenia na wydarzenia mające miejsce podczas kolejnych dni wyprawy. Trzy zupełnie odmienne style pisania, podejścia do podjętego projektu, napotkanych na trasie osób i miejsc, różne priorytety, mówiąc krótko trzy zupełnie inne osobowości, które połączył jeden wspólny cel i pogoń za marzeniami. Autorzy udowadniają, że wystarczy odrobina dobrych chęci by zrealizować choćby najbardziej szalony pomysł i przeżyć przygodę życia.

Wydanie książki prezentuje się nad wyraz dobrze, duży format jest wygodny w czytaniu, choć jeżeli będziecie planowali zabrać ja ze sobą do plecaka, należy się liczyć, że zajmie Wam ona nieco cennego miejsca. W środku na czytelnika czeka nie tylko opis kolejnych dni wyprawy przez Polskę, ale również mapy przebytych każdego dnia odcinków trasy, kolorowe zdjęcia, wspominane wcześniej dane GPS, kody QR czy odwołania do miejsc, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat danej atrakcji. Kilka stron zostało również poświęconych sponsorom całego przedsięwzięcia.

Książkę „Polska Południe-Północ w 30 dni” należy oceniać nie tyle jako samą lekturę, choć i ta jest bardzo ciekawa, ale całościowo jako projekt, który poprzedzał jej napisanie i obok którego trudno przejść obojętnie. Ogrom pracy i przygotowań blednie w obliczu tego co spotkało jego uczestników w trakcie wyprawy. Trzydzieści dni, nie tylko przysłowiowych łez, krwi i potu wylanych na trasie, ale przede wszystkim niezwykłych spotkań czy niezapomnianych miejsc, które przyszło odwiedzić autorom czy to celowo, czy zupełnie przez przypadek. Gorąco polecam lekturę „Polska Południe-Północ w 30 dni” bo choć zapewne niewielu znajdzie się śmiałków gotowych by powtórzyć wyczyn autorów, to dla wielu może być inspiracją do własnych, krótszych bądź dłuższych wypraw i wycieczek po niezwykłych zakątkach naszego ojczystego kraju.

Ocena: 10/10
Sara Glanc
Kasia
wtorek, 08 grudnia 2015 godz. 20:55
dla osób, które kochają podróże po naszym wspaniałym kraju!
Marti
niedziela, 15 listopada 2015 godz. 18:43
super książka podróżnicza, idealna dla każdego kto kocha podróże po naszej wspaniałej pięknej Polsce
Ola
czwartek, 08 października 2015 godz. 17:31
interesująca książka, polecam każdemu kto lubi podróżować po Polsce!