48.21

Pakiet Katarzyna Bonda Pochłaniacz/Okularnik - Bonda Katarzyna

O produkcie

Katarzyna Bonda nazywana jest królową polskiego kryminału. Karierę rozpoczęła jako dziennikarka. Podjęła jednak decyzję, że zostanie pisarką.
Pierwsza część tetralogii nosi tytuł "Pochłaniacz". Książka została wydana w 2014 roku. Akcja zawiązuje się, kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie dwójka nastoletnich bliźniaków. Po dwudziestu latach wychodzą na jaw wydarzenia, które mają związek z tajemniczym morderstwem. W śledztwo jest zaangażowana profilerka Sasza Załuska, która właśnie powróciła do Polski. Trafia do świata nocnych klubów i mafijnych porachunków. Jest to dla bohaterki tym trudniejsze, że walczy z alkoholizmem, a w śledztwie na każdym kroku trafia na pokusy. Jednak te słabości i niewiara we własne siły sprawiają, że czytelnicy uwielbiają Saszę. Jest prawdziwa: twarda i zdeterminowana, a jednocześnie bardzo krucha i wrażliwa. To bohaterka z krwi i kości. Jednak nie tylko postać Saszy Załuskiej jest dobrze przemyślana i realistyczna. Autorka wiele czasu musiała poświęcić, aby przygotować profile drugo, a nawet trzecioplanowych postaci.
Kluczem do rozwiązania powiązanych ze sobą zagadek z przeszłości może być piosenka "Dziewczyna z północy" - hit jednego sezonu. Fabuła jest jednak wielowątkowa. Wszystkie historie przenikają się i tworzą skomplikowaną, choć po ujawnieniu wszystkich faktów spójną całość. Pozwala to autorce na ukrywanie ważnych elementów akcji w szczegółach i na pierwszy rzut oka nieistotnych zdarzeniach. Dodatkowo wielowątkowość, tworzy klimat powieści i skutecznie wciąga czytelnika w pisarską rzeczywistość. Książkę czyta się jednym tchem, po skończonej lekturze z przyjemnością sięga się po kolejną część, która na szczęście jest już dostępna.
Kolejna część najnowszej kryminalnej serii Katarzyny Bondy to "Okularnik". Akcja powieści przenosi się z Wybrzeża do podlaskiej Hajnówki, gdzie Sasza Załuska ma do załatwienia prywatną sprawę z przeszłości. Sytuacja jednak komplikuje się, gdy dochodzi do morderstwa.
W książce w sposób mistrzowski została przedstawiona małomiasteczkowa społeczność. Ukazane i uwydatnione zostały jej wady i problemy, ale też uroki. Autorka sięga też do wojennej przeszłości miasteczka i zbrodni, jakie w tamtych czasach zostały dokonane. Mają one niebagatelny wpływ na teraźniejszość. Autorka porusza także ciężkie tematy jak historia Żołnierzy Wyklętych, czy polski nacjonalizm, który na Podlasiu przybrał specyficzną formę. Podobnie jak w poprzedniej książce, ilość wątków jest tu ogromna. Wszystkie jednak są ważne. Perypetie poszczególnych bohaterów są ze sobą powiązane. Pod koniec książki coraz silniej się zazębiają, by na końcu wszystko stało się jasne.
Plusem powieści Bondy jest fakt, że poszczególne tomy tetralogii można czytać także niezależnie. Bez szkody dla zrozumienia fabuły. Jednak nie jest możliwe, aby ktoś, kto przeczytał "Okularnika" nie przeczytał "Pochłaniacza". Z kolei, po lekturze tych dwóch na pewno atrakcyjna będzie najnowsza książka z serii "Lampiony", a także ostatnia, z niecierpliwością wyczekiwana przez fanów Katarzyny Bondy - "Czerwony Pająk".

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Pakiet Katarzyna Bonda Pochłaniacz/Okularnik
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788328703124
Kod EAN
Kod EAN: 9788328703124
Rok wydania
Rok wydania: 2015
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje

avatar
Zmień
Twoja ocena produktu
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!