Loading
9.08

O produkcie

Każdy naród ma swoje zwyczaje i tradycje. Jedną z tradycji polskich jest zamiłowanie do wszelkiego typu przyśpiewek i śpiewnych przekomarzań podczas wszelkiego rodzaju przyjęć i uroczystości rodzinnych. Przy okazji spożywania trunku wypowiadane są toasty za kogoś lub za coś. I nie ma w tym nic złego. Niektóre toasty są kwieciste, bogato rozbudowane, inne krótkie i treściwe, np. na zdrowie, itp. Ważnym elementem organizowanych wesel, balów czy biesiad były tzw. przyśpiewki. W obecności wielu biesiadników ludzie prześcigali się w prezentacji swoich krasomówczych czy wokalnych talentów. Toasty i przyśpiewki obecne są w najstarszych źródłach pisanych.
Barbara i Adam Podgórscy, autorzy poczytnych wyborów Ogród wierszyków do pamiętników czy Ogród życzeń okolicznościowych, w swojej książce Ogród radości. Toasty i pieśni biesiadne starają się przytoczyć najbardziej popularne toasty, pieśni, sentencje i myśli, które znakomicie nadają się, abyś i ty Czytelniku zabłysnął swoim talentem literackim, wznosząc toast za bliskich czy wykonując na ich cześć przyśpiewkę lub nawet całą pieśń.
Niniejsza edycja zawiera toasty i zawołania biesiadne (w tym także obcojęzyczne), przyśpiewki, piosenki, cytaty o trunkach, przysłowia, sentencje i powiedzonka bachniczne, bez których niejedno przyjęcie straciłoby urok dobrej zabawy i byłoby po prostu nudne.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Ogród radości
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788372772664
Kod EAN
Kod EAN: 9788372772664
Wydanie
Wydanie: 2
Rok wydania
Rok wydania: 2016
Język
Język: polski
Format
Format: 11.0x19.0cm
Ilość stron
Ilość stron: 128
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje