Loading
21.16

O produkcie

Wiersze Chulud Szaraf to współczesne baśnie. Opisują świat, w którym piękno nie istnieje bez okrucieństwa, a resztki życia rozwiewane są przez wiatr po opuszczonych, zdewastowanych przestrzeniach. Wyobraźnia poetki ma moc stwórczą i odtwórczą. Kolorowe obrazy wspomnień sielankowego dzieciństwa nakładają się na krajobrazy, w których pozostają ślady po żywych, lecz nie ma życia. Bladoniebieskie niebo przecinane przez jaskółki oraz zabawy dzieci są symbolami świata, którego porządek został zaburzony przez przemoc. Odwrócone niebo to intrygujące przemyślenia pacyfistki, dla której wojna jest permanentnym stanem braku równowagi wszechogarniającym cały świat, nie tylko Bliski Wschód.
Twórczość Chulud Szaraf to poezja na wskroś nowoczesna, kontynuująca najlepsze tradycje arabskiej "poezji wolnej" (...). Kontynuuje też w nowych kształtach i, co jasne, w nowych kontekstach funkcjonujące od dziesięcioleci wątki. Jest zanurzona w kulturze Bliskiego Wschodu, która istnieje od tysięcy lat (...), a właściwie w kulturach, które od niepamiętnych wieków kształtowały ten region.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Odwrócone niebo Reversed sky
Oryginalny tytuł
Oryginalny tytuł: Reversed sky
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788324058792
Kod EAN
Kod EAN: 9788324058792
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2019
Język
Język: polski
Format
Format: 16.5x19.0cm
Ilość stron
Ilość stron: 112
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje