Loading
37.12

O produkcie

Gdy chodzi o dobro bliźniego, nie ma miejsca na kompromisy
Ksiądz Jan Zieja świadek XX wieku, który całym życiem służył Bogu i człowiekowi. Podczas doświadczeń kampanii w 1920 roku z przykazania Nie zabijaj! uczynił swoje credo. W ciężkich czasach był zawsze blisko tych, którzy go potrzebowali w trakcie drugiej wojny światowej pełnił funkcję naczelnego kapelana Szarych Szeregów, Batalionów Chłopskich oraz Batalionu Baszta w Powstaniu Warszawskim.
Natchniony prorok i charyzmatyczny kaznodzieja asystował przy pierwszych zakonnych ślubach świętej Faustyny Kowalskiej i przyjął konspiracyjną przysięgę Witolda Pileckiego, a także prowadził rekolekcje, w których uczestniczył biskup Karol Wojtyła. Choć przyjaźnił się ze Stefanem Wyszyńskim, w zasadniczych sprawach potrafił przeciwstawić się nawet jemu. Zawsze w wirze zmian, został jednym z pierwszych członków Komitetu Obrony Robotników.
Duszpasterz napędzany ewangelicznym przykazaniem miłości. Apostoł Kościoła ubogiego, sam nigdy nie przyjmował pieniędzy za posługi religijne.
Książka Niewygodny prorok powstała na podstawie szerokich badań archiwalnych, świadectw współczesnych, a także rozmów z samym bohaterem. To lektura krzepiąca, po raz pierwszy w sposób pełny prezentująca życie księdza Jana Ziei.
Jacek Moskwa dziennikarz, pisarz, wieloletni korespondent polskich mediów w Watykanie. Autor m.in. wielokrotnie wznawianego wywiadu rzeki z księdzem Janem Zieją Życie Ewangelią, Tajemnic konklawe 1978 oraz czterotomowej biografii Droga Karola Wojtyły.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Niewygodny prorok. Biografia ks. Jana Ziei
Oprawa
Oprawa: Twarda
Kod ISBN
Kod ISBN: 978-83-240-6055-9
Kod EAN
Kod EAN: 9788324060559
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2020
Format
Format: 172 x 242 x 34
Ilość stron
Ilość stron: 496
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje