Loading
42.14

O produkcie

"Niebo dla złodziejek" to piąta, jubileuszowa płyta Joanny Lewandowskiej. Jej tytuł powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia - Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: "złodziejka piosenek".

Ona sama potwierdza, że wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Interpretacje Joanny, nadają starym piosenkom całkiem nowe życie. Swym potężnym głosem, aranżacjami i głębią przekazu porusza każdą publiczność. Czasem mówi o sobie, że jest kameleonem, ale zmienia nie kolory ale nastroje i emocje. W zależności od miejsca i słuchaczy uderza w odpowiednie struny, aby dotrzeć do ich serc. Spaja ona dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Pojazzja - mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Na płytę składają się zarówno piosenki skradzione jak i nowe. Te skradzione Agnieszce Osieckiej, Zbigniewowi Wodeckiemu, Andrzejowi Zausze czy zespołowi Sztywny Pal Azji to ikony polskiej piosenki takie jak "Uciekaj moje serce", "Lubię wracać tam gdzie byłem", "Wymyśliłem Ciebie", czy "Wieża radości, wieża samotności".

Joanna śpiewa też piosenki napisane specjalnie dla niej. Wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy "Niebo dla złodziejek" pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki a także "Golgotę" Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena czy "Dojrzewanie" z tekstem Marii Guzy i zespołu "Niebo dla złodziejek".

Artystce towarzyszy trio muzyczne wybitnych instrumentalistów i kompozytorów w składzie: Paweł Stankiewicz (gitary), Bartłomiej Krauz (akordeon), Robert Siwak (instrumenty perkusyjne).

TRACKLIST

Być staruszką

Przyjdź

Wymyśliłem Ciebie

Samotnie

Przepraszam że żyję

Niebo dla złodziejek

Golgota

Wieża radości, wieża samotności

O jeden gest za mało

Lubię wracać tam gdzie byłem

Uciekaj moje serce

Wyjaśnienie na marginesie

Twoja miłość

Dojrzewanie

Gatunek: PIOSENKA/POEZJA, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2018, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Niebo Dla Z Odziejek
Kod EAN
Kod EAN: 5903260272000
Rok wydania
Rok wydania: 2018
Podatek VAT
Podatek VAT: 23%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje