Loading
26.07

O produkcie

Reprint pierwszego numeru miesięcznika "Znak" z 1946 roku ukaże się w limitowanym nakładzie 400 egzemplarzy. Wydawnictwo zostało przygotowane z zachowaniem oryginalnego formatu magazynu na papierze Attica 80g (wnętrze) i Ivory 150g (oprawa) w oparciu o skany jednego z dwóch egzemplarzy miesięcznika, jakie zachowały się w redakcji "Znaku".

To wyjątkowa możliwość zetknięcia się z historią pisma.

"Przełom dziejowy, który obecnie przeżywamy, postawił jaskrawo przed oczyma współczesnych problem odpowiedzialności człowieka wobec historii. »Czasy pogardy« z tragiczną siłą ujawniły ostateczne konsekwencje, do których prowadzi bierna postawa wobec rzeczywistości, brak odwagi i woli jej świadomego kształtowania (...) Wzbogaceni o tę gorzką wiedzę, świadomi odpowiedzialności, jaką dźwiga wobec narodu każda jednostka i grupa społeczna, podejmujemy wydawanie »Znaku«" .

Powyższe słowa, były pierwszymi, które w czerwcu 1946 roku rozpoczęły historię miesięcznika "Znak". Zainaugurowały wydawanie pisma, by jasno określić zasadność jego drukowania. Dziś, w czasie, kiedy ukazuje się już 700 numer miesięcznika redakcja pragnie przypomnieć fundamenty, na których "Znak" budował swą tradycję przez niemal 70 lat istnienia.

Numer zawiera m.in.
- tekst programowy miesięcznika "Znak" ("Dokąd idziemy")
- teksty Jerzego Turowicza i Hanny Malewskiej
- esej Jeana Danielou (Życie umysłowe we Francji).
Dużą gratką jest również tekst Jerzego Zagórskiego na temat kondycji krakowskich teatrów. Krytyk komentując sztukę wspomina m.in. "o powiązywaniu tanich efektów erotyczno-szpiegowsko-sensacyjnych, w całość trzymającą się jakiejś kompozycji czyli tzw. kupy".

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami pierwszego numeru "Znaku".

Serdecznie dziękujemy spadkobiercom praw autorskich za zgodę na ponowne wydrukowanie nr 1 miesięcznika "Znak". Prosimy o kontakt właścicieli lub spadkobierców praw autorskich do tekstów opublikowanych w nr 1 miesięcznika "Znak" oraz do projektu graficznego pisma, których redakcji nie udało się ustalić/odnaleźć.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Miesięcznik "Znak"Reprint nr 1 z 1946 roku
Kod ISBN
Kod ISBN: 978-83-240-2839-9
Kod EAN
Kod EAN: 9788324028399
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje