19.93

Lucyfera - Masłowski Jerzy Andrzej, Cegielski Wojciech Michał

O produkcie

Popularna polska aktorka Maria Niewiadomska przyjeżdża do Prowansji, by zagrać główną rolę w filmie słynnego francuskiego reżysera. W podróży towarzyszy jej mąż, Jakub będący na co dzień jej managerem. Produkcja okryta jest tajemnicą i oboje nic nie wiedzą o zamyśle reżysera, co jest kluczową intrygą powieści. Wkrótce po dołączeniu do ekipy filmowców, małżonkowie dostają się w wir zagadkowych, zaskakujących wydarzeń, które wkrótce prowadzą do pełnych napięcia zdarzeń i szokujących odkryć. Akcja, rozgrywająca się w malowniczych prowansalskich miasteczkach, w cieniu romańskich i gotyckich katedr, starorzymskich ruin i odludnych klasztorów wprowadza czytelników w niecodzienny świat pełen zagadek sięgających początków chrześcijaństwa, późnego średniowiecza i renesansu; są tu także hipotezy na temat współczesnych sekretów Watykanu. Przygody bohaterki są o wiele bardziej tajemnicze i szokujące niż te, które Dan Brown przedstawił w powieści Kod Leonarda da Vinci, bowiem, o ile Brown posiłkował się znanymi hipotezami innych autorów wcześniej opublikowanymi m.in. w książce Święty Graal, święta krew, o tyle autorzy powieści Lucyfera opierając się o bardziej lub mniej znane historyczne fakty dochodzą do sensacyjnych wniosków z których układają swe własne, całkowicie autorskie, nigdy wcześniej nie publikowane hipotezy. Hipotezy z pewnością bardziej szokujące (nie tylko chrześcijan) niż wspomniany Kod Leonarda i które to hipotezy z pewnością skłonią czytelników do zweryfikowania Pisma Świętego. Powieść skłania do odpowiedzi na pytania: Czym tak naprawdę są: wiara, prawda i świętość. Powieść, jednej strony wartka i zaskakująca, z drugiej kameralna i poetycka skierowana jest zarówno do czytelników szukających sensacji, jak też tych, którzy interesują się religią i którzy w ucieczce od codziennego życia szukają metafizyki. Dodatkowym walorem książki jest jej niezwykła, nowatorska jak na powieść forma: całość przypomina literacki reportaż: od pierwszego do ostatniego zdania napisana jest w czasie teraźniejszym dając czytelnikom wrażenie bardziej rzeczywistego i namacalnego uczestniczenia w niecodziennych przygodach bohaterki.
Jerzy Andrzej Masłowski poeta, autor tekstów piosenek, opowiadań, sztuk i widowisk teatralnych. Zaznaczył się na rynku (poza napisaniem ponad stu popularnych piosenek) sztukami teatralnymi, z których: Zaświaty czyli czy pies ma duszę, Pożegnania'68, Marzycielka i najnowszy musical Tajemnica Tomka Sawyera stały się scenicznymi hitami. Bestsellerem (do dnia dzisiejszego dobrze się sprzedającym) jest zbiór metafizycznych opowiadań zgromadzonych w książce pt. Wieża boga, które, opublikowane w dwóch wydaniach osiągnęły kilkudziesięciotysięczny nakład. Także, napisane kilka lat temu Bajki dla dorosłych wciąż zyskują nowych wielbicieli i świetnie się sprzedają.
Wojciech Michał Cegielski psycholog, autor artykułów i felietonów z dziedziny psychologii i psychosocjologii, badacz mechanizmów społecznych warunkujących wstępowanie do sekt.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Lucyfera
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788363737405
Kod EAN
Kod EAN: 9788363737405
Rok wydania
Rok wydania: 2017
Język
Język: polski
Format
Format: 12.5x19.5
Ilość stron
Ilość stron: 345
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje

avatar
Zmień
Twoja ocena produktu
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!