Loading
28.33

O produkcie

Powieść historyczna (akcja osnuta wokół prawdziwych wydarzeniach i życia postaci historycznych).
Rok 1560 i Londyn z jego pałacami, rezydencjami, ciemnymi zaułkami podejrzanych dzielnic, gospodami i karczmami.
Elżbieta Tudor, córka Henryka VIII i jego drugiej żony Anny Boleyn, została królową Anglii. Wraz z nią do władzy doszli jej stronnicy, w tym przystojny lord Robert Dudley. Akcja powieści obejmuje kilkanaście lat rządów Elżbiety. Czy jednak Elżbiety? W szesnastowiecznym świecie mężczyzn nie ma miejsca dla kobiet nawet tak inteligentnych i wykształconych jak ostatnia z Tudorów.
Tajemniczy aktor i autor sztuki o monarchini, Philip Sierota, wkrada się w łaski zarówno królowej, jak i jej faworyta. Z czasem coraz wyraźniej widać, że jego intencje nie są czyste. Kim jest i co planuje?
Królewska heretyczka to współczesne spojrzenie na biografię królowej Elżbiety I Wielkiej nazywanej królową dziewicą, a jednocześnie powieść przygodowa przedstawiająca intrygujące życie elżbietańskiej Anglii. Ukazuje dojrzewanie monarchini do samodzielnych rządów i meandry jej legendarnej już miłości do lorda Dudleya. W fabułę zręcznie wplecione są liczne ciekawostki oddające koloryt epoki.

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Królewska heretyczka
Oprawa
Oprawa: Miękka
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788380694248
Kod EAN
Kod EAN: 9788380694248
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2016
Język
Język: polski
Format
Format: 14.7x20.8cm
Ilość stron
Ilość stron: 912
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje