Loading
36.03

O produkcie

Bogato ilustrowana i niezwykle inspirująca książka. Kobiety i sport to 50 historii zawodniczek od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tu pionierki, olimpijki, mistrzynie w ponad czterdziestu dyscyplinach sportu. Wśród nich są postaci znane, jak tenisistka Billie Jean King czy gimnastyczka Simone Biles, a także zapomniane mistrzynie, m.in. Toni Stone pierwsza kobieta grająca w baseball w lidze męskiej oraz Patti McGee pierwsza kobieta na deskorolce. W książce zamieszczono też infografiki obrazujące ważne dla kobiecego sportu zagadnienia, takie jak układ mięśniowy, historia zmagań sportowych czy ważne drużyny żeńskie. Kobiety i sport jest hołdem złożonym twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom, które grały, by wygrywać.
To jedna z książek, na które czekałam kompendium wiedzy o wspaniałych zawodniczkach, które na drodze do zwycięstwa musiały pokonać wiele przeszkód. Jak mówiła Billie Jean King walka to przywilej!.
Lesley Visser, komentatorka sportowa
Wspaniała książka Rachel Ignotofsky przedstawia zdrową przyjemność płynącą ze sportu w pełnych życia kolorach i kształtach. Bloomer Girls oraz współczesne skejterki, w spódnicach do kostek i przebrane za mężczyzn bohaterki tej książki przypominają nam, że bez względu na to, czy ma się lat dziewięć, czy dziewięćdziesiąt dziewięć, warto zadać sobie pytanie: jakie będzie moje następne zwycięstwo?.
Mina Samuels, autorka książki Run Like a Girl
Ta świetna książka opowiada historie kobiet i dziewcząt, które nie tylko wykazały się umiejętnościami sportowymi, lecz także za ich pomocą zmieniały świat. W napięciu śledziłam biografie i zachwycałam się towarzyszącymi im ilustracjami, które zdawały się robić akrobacje, pływać i z podwójnym saltem wyskakiwać z kolejnych stron tej książki. Kobiety i sport to propozycja dla dziewcząt szukających inspiracji na boisku, basenie czy bieżni, a także dla tych, które nie uprawiają sportu, lecz kochają historie o odwadze, wytrwałości, ciętym języku, uporze i zabawie. Nie zapominajmy też o chłopcach, których na pewno pochłoną te szalone historie i którzy dzięki nim przekonają się, że podobnie jak kiedyś, dziś także kobiety mają moc!.
Caroline Paul, autorka książki The Gutsy Girl
Ta książka inspiruje! Piękne portrety ukazują tryumfy i porażki 50 znanych i mniej znanych sportowczyń. Wszystkie historie mają wspólne elementy. We wszystkich bohaterka zamierza coś zrobić, ktoś mówi jej, że to się nie uda, a ona i tak osiąga swój cel, ustanawiając przy tym rekord. Będziecie kibicować tym dzielnym zawodniczkom i przy okazji również autorce Rachel Ignotofsky.
Lisa Taggart, autorka książki Women Who Win

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Kobiety i sport One grały by wygrać
Oprawa
Oprawa: Twarda
Kod ISBN
Kod ISBN: 9788328120969
Kod EAN
Kod EAN: 9788328120969
Wydanie
Wydanie: 1
Rok wydania
Rok wydania: 2018
Język
Język: polski
Seria wydawnicza
Seria wydawnicza: Art egmont
Format
Format: 25.8x29.9
Ilość stron
Ilość stron: 128
Podatek VAT
Podatek VAT: 5%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje