Loading
21.07

O produkcie

Muzyka na tych płytach towarzyszy dzieciom od lat w wielu znanych bajkach i filmach, a także reklamach. Czy wiecie, jakie utwory są najczęściej wykorzystywane w waszych ulubionych ekranizacjach oraz kto je skomponował?. Muzyka na tej płycie była inspiracją kultowych ekranizacji i wiele z nich bez niej by nie powstało.

Utwór, który otwiera pierwszą płytę, czyli uwertura z opery "Wilhelm Tell"(1) jest doskonale znany z kultowej ekranizacji "Królik Bugs znowu w akcji". Gdy usłyszymy jego pierwsze dźwięki, od razu przypomnimy sobie perypetie słynnego Królika z długimi uszami. Bez najmniejszego problemu od razu rozpoznamy, że fragment symfonii Beethovena (2) to otwarcie uwielbianej bajki "Barbie i Magia Pegaza". Z pewnością od razu wyłapaliście, że "Taniec Węgierski"(3) pojawił się w bajce o "Trzech Małych Świnkach" z serii Zwariowane Melodie, jako idealne tło dla przygód trzech świnek.

"Uczeń czarnoksiężnika" (4) został wykorzystany w filmie animowanym z 1940 roku pt. "Fantazja", podczas sceny z Myszką Miki w roli ucznia czarownika naśladującego magiczne sztuczki swojego mistrza. "Poranek" z suity "Peer Gynt" (5) to doskonale znany motyw muzyczny z kolejnego filmu o przygodach Królika Bugsa pt. "Bugs Bunny's Busting Out All Over". Pierwsze dźwięki utworu jakim jest "Marsz Florentyński" (6) od razu przywodzą na myśl film o słoniku Dumbo, a także śmieszne odcinki zwariowanej żółtej gąbki - SpongeBoba. Druga scena wspominanej już Disneyowskiej "Fantazji" z 1940 roku to "Dziadek do orzechów" i pojawiający się w niej baśniowy "Taniec Cukrowej Wieszczki" (7).

"Aria Torreadora" (8) z pewnością była inspiracją dla twórców Zwariowanych Melodii w odcinku o przygodach "Trzech Małych Świnek" podczas hiszpańskiej korridy, podobnie jak bardzo znany "Walc Des-dur" (9) Chopina a także jego inne kompozycje stanowią podstawę dla bajki "Musical Moments from Chopin", której głównym bohaterem był charakterystyczny dzięciołek Woody Woodpecker. We wcześniej wspomnianych filmach o uwielbianych przez dzieci Króliku Bugsie również przewija się "Polka Pizzicato" (10) Delibesa. Kolejne utwory: Trepak z "Dziadka do orzechów" (11) oraz Taniec Godzin z opery "Gioconda" (12) pojawiają się w kolejnych scenach ze wspomnianej już kultowej "Fantazji" Disneya.

Z pewnością wszyscy ulubieńcy Myszki Miki doskonale znają serię "Myszka Miki Maestro", w której jedna ze scen w całości poświęcona jest właśnie kompozycji "Lot Trzmiela" (13) - Myszka Miki dyryguje tańczącymi w rytm muzyki instrumentami i sama zostaje porwana do tańca przez piękne dźwięki. Słynny walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem" (14) był inspiracją do jednego z odcinków przygód Toma i Jerry'ego, w którym kot Tom uczy się grać na pianinie! Dwa ostatnie utwory z pierwszej płyty - "Błękitna rapsodia" (15) i "Cwał Walkirii" (16) pojawiły się w Disneyowskim filmie "Fantasia".

Dwa początkowe utwory z płyty drugiej - Marsz z "Dziadka do orzechów" (1) i fragment z "Symfonii z Nowego Świata" (2), to utwory, które również usłyszymy w bajce "Fantasia". Słynna "Habanera" (3) z opery Carmen to dobrze rozpoznawalny motyw z bajki "Odlot" oraz "Aryskotraci".

Po raz kolejny w popularnej "Fantazji" Disneya usłyszymy "Noc na Łyszej Górze" (4), a kompozycja "W Grocie Króla Gór" (5) budowała napięcie w jednym z odcinków "Mel-O-Toons" w całości opartym na Suicie Peer Gynt. "Tańce Węgierskie" (6) pojawiły się również w serii o przygodach Trzech Małych Świnek w Zwariowanych Melodiach. Gdy usłyszymy "Rapsodię Węgierską" (7) od razu mamy przed oczyma kolejną ekranizację z serii o króliku Bugsie czyli "Króliczą Rapsodię".

Kolejny utwór czyli "Skocna" z opery "Sprzedana Narzeczona" (8) od razu przywołuje na myśl przygody zwariowanych Wilusia E. Kojota i Strusia Pędziwiatra. Z pewnością "Cyrulik Sewilski" (9) był punktem wyjścia do przygód "Królika Sewilskiego" z serii "Zwariowane Melodie". Kilka pierwszych dźwięków "Zemsty Nietoperza" (10) oraz "Opowieści Lasku Wiedeńskiego" (12) sprawiają, że przed oczami mamy szalone i pełne zwrotów akcji przygody Toma i Jerry'ego.

Inny znany utwór Straussa - Marsz Radeckiego (16) oraz pojawia się w niezliczonej ilości reklam i filmów, podobnie jak "Tritsch-Trasch Polka" (11) słynna przede wszystkim z czołówki Cartoon Network. "Wschód słońca" (13) to utwór, który pojawił się w dwóch odcinkach Simpsonów, a także w popularnym filmie "WALL-E", oraz w znanej ekranizacji o tematyce kosmicznej "Odyseja kosmiczna". "Taniec Pastuszków" (14) z "Dziadka do orzechów" to bardzo dobrze znany motyw ze wspomnianej już "Fantazji" Disneya, jak również "Orfeusz w piekle" (15), który pojawił się w kultowym "Looney Tunes znowu w akcji".

TRACKLIST

CD 1

01. Gioachino Rossini - Uwertura z opery "Wilhelm Tell" - fragment

02. Ludwig Van Beethoven - VI Symfonia, op. 68: Allegro ma non troppo

03. Johannes Brahms - Taniec Węgierski nr 6 - Vivace

04. Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika - fragment

05. Edward Grieg - Suita Peer Gynt I, op. 46: Poranek (Morning Mood)

06. Julius Fučík - Marsz "Florentyński"

07. Piotr Iljicz Czajkowski - "Dziadek do orzechów" - balet, op. 71, Akt II - nr 14c: Taniec Cukrowej Wieszczki

08. Georges Bizet - Suita Carmen nr 1: III - Les Toreadors

09. Fryderyk Chopin - Walc Des-dur, op. 64, nr 1

10. Leo Delibes - "Polka Pizzicato" z baletu "Sylvia"

11. Piotr Iljicz Czajkowski - "Dziadek do orzechów" - balet, op. 71, Akt II - nr 12d: Trepak

12. Amilcare Ponchielli - "Taniec Godzin" z opery "Gioconda"

13. Nikołaj Rimski-Korsakow - "Lot Trzmiela" z opery "Bajka o carze Sałtanie"

14. Johann Strauss II - Nad Pięknym Modrym Dunajem, op. 314

15. George Gershwin - Błękitna rapsodia

16. Ryszard Wagner - Cwał Walkirii z opery "Walkiria"

CD 2

01. Piotr Iljicz Czajkowski - "Dziadek do orzechów" - balet, op. 71, Akt I - nr 2: Marsz

02. Antonín Dvořak - IX Symfonia e-moll, "Z Nowego Świata", op. 95: Allegro con fuoco

03. Georges Bizet - Suita Carmen nr 2: II - Habanera

04. Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze - fragment

05. Edward Grieg - I Suita Peer Gynt, op. 46: W grocie Króla Gór

06. Johannes Brahms - Taniec Węgierski nr 6 - Allegro

07. Ferenc Liszt - Rapsodia Węgierska (Hungarian Rhapsodies) nr 2, cis-moll

08. Bedřich Smetana - "Skocna" z opery "Sprzedana Narzeczona"

09. Gioachino Rossini - Uwertura do "Cyrulika Sewilskiego"

10. Johann Strauss II - Uwertura do "Zemsty Nietoperza"

11. Johann Strauss II - Tritsch-Tratsch-Polka, op. 214

12. Johann Strauss II - Opowieści Lasku Wiedeńskiego, op. 325 - fragment

13. Richard Strauss - "Tako rzecze Zaratustra" (Also sprach Zarathustra), op. 30: Sonnenaufgang

14. Piotr Iljicz Czajkowski - "Dziadek do orzechów" - balet, op. 71, Akt II - nr 12e: Dance of the Toy Flutes

15. Jacques Offenbach - Uwertura do "Orfeusza w piekle" - fragment

16. Johann Strauss - Marsz Radeckiego, op. 228

Gatunek: DLA DZIECI, Rodzaj wydania: ORIGINAL, Rok wydania: 2019, Dźwięk: STEREO, Kraj: Polska

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Klasyka Dla Dzieci W Bajkach I Filmach
Kod EAN
Kod EAN: 5901571099231
Rok wydania
Rok wydania: 2019
Podatek VAT
Podatek VAT: 23%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje