Loading
33.00

O produkcie

"Andrzej Bachleda, kuzyn Alicji Bachledy Curuś, przez 20 lat trenował i brał udział w zawodach narciarskich. Dwukrotnie wystąpił na olimpadach. Parokrotnie był mistrzem Polski i Francji. Ale od prawdziwej miłości uciec się nie da. A tą jest muzyka. Andrzej już jako 5-latek rozpoczął naukę gry na fortepianie - pod okiem dziadka, tenora Andrzeja Bachledy Curuś.

Na najnowszej płycie muzyka, `Balanga`, znalazło się kilkanaście kompozycji. Słowa do piosenek napisali Andrzej Sikorowski, Jacek Cygan i Joanna Włodarska. Na krążku Bachleda nie rozstaje się z banjo i... znakomitym skrzypkiem Karolem Dobrowolskim.

Andrzej Bachleda gra koncerty pod każdą szerokością i długością geograficzną, najczęściej we Francji i Szwajcarii, ale z `Balangą` zamierza przemierzyć Polskę wzdłuż i wszerz. Prezentujemy premierowo teledysk do tytułowego utworu z płyty.

Andrzej ma w sobie wrażliwość muzyczną Górala wyrzuconego na szeroki ocean nut z całego świata, jest wiarygodny zarówno wcielając się we francuskiego barda w piosence "Itineraire", bluesmana w claptonowskim stylu w "Home", Cygana w "Le Marc", podróżnika szukającego nocą katharsis w Indiach w "Tu Dors", czy włóczęgi w "Chien". Na "Balandze" znalazło się miejsce nawet na odrobinę psychodelii, a tygiel góralsko-bałkańsko-romańsko-django-hindusko-flamencko dźwięków &amp, cytatów okraszają francuskie klimaty i bardzo refleksyjne teksty wprawnego obserwatora życia.

"Balanga", to męska płyta... nie tylko dla kobiet!

Ale też świetny album "na drogę". Ktoś mądry kiedyś powiedział, w życiu wszystko jest procesem, a samo życie... podróżą po świecie. Ten album jest też podróżą po świecie wewnętrznym Andrzeja, ale każdy znajdzie tu swój, klimatyczny zaułek.

Utwory

Wybierz płytę, aby wyświetlić utwory
  • Płyta 1


Płyta 1
1. Dom
4. Itineraire bis
7. Zbojecki Bop
10. On Traine

Informacje dodatkowe

Nazwa
Nazwa: Balanga (Ecopack)
Kod EAN
Kod EAN: 5099991295620
Rok wydania
Rok wydania: 2013
Ilość elementów
Ilość elementów: 1
Podatek VAT
Podatek VAT: 23%
Kwota podatku VAT zawarta w cenie produktu.
Gwarancja
Gwarancja: 2 lata
W przypadku kiedy nie otrzymasz karty gwarancyjnej zawsze możesz skontaktować się ze sprzedawcą, który w Twoim imieniu przeprowadzi Cię przez proces gwarancyjny
Kolor
Paleta kolorów
Wyszukaj produkty podobne kolorystycznie

Opinie i recenzje